Czy dopalacze uszkodziły mi serce?

Witam, mam 23 lata, niedawno wróciłem z zagranicy, gdzie postanowiłem zażyć dopalacza. Był to proszek, wypiłem z colą jakieś 150 - 200 gram tej substancji. Po 45 minutach serce zaczęło walić mi jak nigdy. Nawet teraz, 11 dni po zażyciu tego, mam zwiększone tętno. Zażywam przeciwdepresyjny lek z grupy SSRI, po dwóch dniach od momentu spożycia tej substancji postanowiłem zażyć lek, ale po zażyciu serce zaczęło mi jeszcze mocniej bić, od tego czasu nie wziąłem lekarstwa, aż do dzisiaj, czyli od jakiś 9 dni, ale nie czuję żadnego spadku samopoczucia, co zdarzało się dawniej po kilkudniowym odstawieniu leku. Gdzie powinienem się zgłosić z tym problemem o ile jest taka potrzeba?

Witam serdecznie.

Tzw. dopalacze mogą zawierać substancje o szkodliwym wpływie na serce. Jeśli podejrzewa Pan uszkodzenie serca, to należy zgłosić się do lekarza rodzinnego, który zleci odpowiednie badania. Wrażenie przyspieszonego bicia, kołatania serca może być objawem arytmii.

Jeśli jednak przyjmuje Pan lek z powodu zaburzeń lękowych to jest również możliwe, że objawy są związane z przeżywanym lękiem. Tego typu wątpliwości może rozstrzygnąć jedynie badanie lekarskie.

Decyzję o ewentualnym odstawieniu leku psychotropowego powinien Pan podjąć we współpracy z prowadzącym leczenie psychiatrą. Zbyt szybkie odstawienie leku może znacznie zwiększyć ryzyko nawrotu.

Z pozdrowieniami