Uzależnienie od masturbacji i problemy z potencją

Witam, mam problem z potencją mam 24 lata.Dodam że od małego byłem uzależniony od masturbacji potem doszły filmu porno.Porno ograniczyłem od miesiąca totalnie ale masturbacja została gdyż to jedyna forma zaspokajania potrzeb sexualnych. Jestem samotny nie mam stałej dziewczyny.Czy problem z potencją może mieć podłoże psychologiczne? pare razy dostałem kosza mocno to przeżyłem. czy jestem po prostu chory na coś ciśnienie itp ? Jak leczyć co robić ?

Witam, nie pisze Pan na czym polega Pana problem z potencję, a to byłoby ważne aby odpowiedzieć w sposób konkretny. W związku z tym radzę aby udał się Pan do seksuologa do psychoterapeuty ew, zasięgnął porady online.
Pozdrawiam

Szanowny Panie, problemy z potencją przeważnie mają swoje podłoże psychiczne, po prostu czasem się zdarzają każdemu. Z pana zgłoszenia trudno jednak wnioskować, czy faktycznie możemy mówić o problemie z potencją, czy raczej o niepokoju związanym z zaspokajaniem potrzeb seksualnych. Proszę pamiętać, że ciało to nie maszyna a problemy ciała ściśle wiążą się z problemami duszy. Profilaktycznie może Pan zrobić sobie badania krwi i tarczycy. Zachęcam Pana do konsultacji u psychoterapeuty.

Z wyrazami szacunku,
Kamil Tarnawski