Uzależnienie od pornografii i masturbacji u partnera

Witam. Jestem z partnerem 8 lat w zwiazku. Zaczynam podejrzewac ze jest on uzalezniony od pornografi a co za tym idzie od masturbacji. Odkad pamietam to zawsze lubil ogladac filmy porno. Ale wtedy mial 17-18 lat a teraz ma 25. Zaczelo mnie to bolec poniewaz coraz rzadziej jest seks. Gdzies tak raz w tygodniu, czyli ja przez to rozumiem ze on woli sie onanizowac niz uprawiac seks ze mna! Jesli facet wybiera własna rękę od kobiety to chyba cos jest nie tak? kiedy sie to zmieni? czy wogole?

Serdecznie pozdrawiam i trzymam kciuki.

To nie tak, że woli rękę od Pani. Jeśli jest uzależniony, to odczuwa przymus masturbacji i czuje się źle, gdy tego nie zrobi. I tu nie ma nic do rzeczy, co woli.
Pierwsza rzecz, to zapytaj, czy chce się leczyć. Jak mu dobrze, to nie będzie chciał. Wtedy możesz powiedzieć, o tym, jak Ty się czujesz z jego zachowaniem, jakie masz potrzeby, oczekiwania. Powinien to wziąć pod uwagę. Wtedy spróbuj go zachęcić do wizyty u seksuologa.