Używanie pudru na zmiany grzybiczne

witam Panstwa;) mam pytanie z dziedziny dermatologii: czy mogę użyć pudru/podkładu na zmiany grzybicze skórne, gdy uprzednio zastosowałam maść triderm? wygląda to strasznie.. i jakie leki Panstwo polecają na grzybice odzwierzęcą? proszę o odpowiedź, pozdrawiam

Witam! Po nałożeniu maści przeciwgrzybiczej najlepiej stosować delikatne, mineralne pudry. Optymalnie jest jednak zmyć makijaż bezpośrednio po przyjściu do domu. Jeśli chodzi zaś o leczenie grzybicy to najskuteczniejsze preparaty dostępne są tylko i wyłącznie na receptę.