W czym pomaga dermaroller?

Kupilam dermaroller z igielkami 0,5 roluje twarz codziennie. Skóra w tych miejscach gdzie bardziej roluje zrobila się sucha i schodzi mi łuszczycy się. Nawilzam skórę non stop. Chciała bym wiedzieć co tak naprawdę pomaga dermaroller i czy rzeczywiście pomaga splycic zmarszczki? Czy mogę po rolowaniu nakładać serum caviar?

O dermarollerze istnieje wiele różnych opinii. Według niektórych nakłuwanie igiełkami 0,5mm pobudza kolagen, według innych badań i obserwacji jedynie pomaga dostarczyć kosmetyk. Przede wszystkim nakłuwanie służy do stymulacji skóry, uszkadzania jej, by pobudzić proces regeneracji. Jeśli nakłuwamy skórę codziennie- kiedy będzie czas na regeneracje? Moim zdaniem przy długości 0,5 mm powinno się nakłuwać co 2-3 tygodnie by skóra mogła się zregenerować. Proszę zmniejszyć częstotliwość zabiegów, teraz stosować krem regenerujący np Betaskin, Zinalfat + olej np z wiesiołka itp do czasu aż skóra przestanie się łuszczyć. Po nakłuwaniu wprowadzamy tylko sterylne ampułki - jednorazowe w szklanych opakowaniach. Jeśli chce Pani wprowadzać częściej kosmetyki to lepiej kupić krótsze igiełki np 0.2 mm a na zabieg dłuższymi wybrać się do specjalisty. Proszę pamiętać o odpowiedniej higienie i dezynfekcji rollera oraz skóry przed zabiegiem. Zabiegi może przynieść bardzo dobre rezultaty w poprawie wyglądu skóry ale za codzienne używanie rollera, złe kosmetyki i brak sterylności może wyrządzić również wiele szkód od podrażnień, zakażeń po bliznowacenie.

Pozdrawiam serdecznie
Paulina Dziedzic
www.piekna-naturalnie.pl

Polecam zastosowanie maści Dermilan, kremy mocno nawilżające skórę, np. Filorga. Zalecam 1-2 razy w tygodniu stosowanie dermatorollera. Ponadto przy łuszczącej się skórze polecam wykonać peelingi medyczne, a na suchość skóry mezoterapię igłową.