Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 0 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Mezoterapia a laser frakcyjny z osoczem

Proszę Państwa. lekarz u którego byłam, nie wykonuje mezoterapii ponieważ twierdzi, ze duza liczba nakłuć powoduje bliznowce podskórne, jednak ten sam lekarz zaproponowal mi laser frakcyjny z osoczem. Nic z tego nie rozumiem, czy laser nie powoduje jak igła wielu nakłuć,przecież tez dziurkuje skore, proszę o odpowiedz , nie bardzo się w tym wszystkim orientuje.Dziekuje
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Zamykanie naczynek

Rozszerzone naczynka to problem zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jak można sobie z nim poradzić? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są sposoby na zamykanie naczynek.

W mezoterapii nakłucie igłą powoduje rozcięcie tkanki i potem następuje proces naprawczy w skórze, który naprawia rozcięcie poprzez bliznowacenie ale raczej nie bliznowce, chyba że ktoś ma takie tendencje. Laser frakcyjny odparowuje tkankę robiąc wiele "dziur" o małej średnicy. Pozostała zdrowa tkanka ma za zadanie odbudowę uszkodzonej skóry, przez co ją wzmacnia i przebudowuje (produkcja kolagenu, elastyny, etc.).Jak można z tego wywnioskować mini blizny powstają w obu przypadkach bo taki jest mechanizm naprawy uszkodzonej skóry.

0

Dzień dobry,

Zarówno mezoterapia i laser frakcyjny nakłuwają skórę, natomiast mezoterapia służy głównie wprowadzaniu substancji aktywnej w głąb skóry i w ten sposób pobudza ją do regeneracji. Laser frakcyjny "dziurkuje" skórę i działa dużo głębiej, mocniej niż mezoterapia igłowa. Osocze bogatopłytkowe będzie dodatkowo pobudzać proces gojenia i przebudowy skóry.

0

Dzień dobry,

W jednym i drugim przypadku chodzi o to, by w sposób kontrolowany uszkodzić skórę, dzięki czemu uruchamiamy lawinę procesów naprawczych. Na to, który zabieg jest lepszy nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jednak należy pamiętać, że dla uzyskania satysfakcjonujący efektów konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Konkretny " plan działania" jest ustalany indywidualnie, po konsultacji.

Pozdrawiam

Dyplomowana specjalistka kosmetologii. Ukończyła Wyższą Szkołę Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu na wydziale zamiejscowym w Gdyni.
0

Do tworzenia bliznowców trzeba mieć skłonność aby się utworzyły. Jak najbardziej mezoterapię można wykonać u prawie każdego pacjenta.Jesli ma Pani jakiekolwiek watpliwości to proszę skonsultować sie u certyfikowanego lekarza medycny estetycznej.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy