W ilu procentach test na HIV i kiłę jest wiarygodny?

Dzień dobry. Mam pytanie Zrobiłem sobie test na HIV(combo)i Kiłę USR 24 dni od ryzyka zakażenia kiłą, chciałbym wiedzieć w ilu procentach jest wiarygodny? Ryzykownym kontaktem był stosunek w prezerwatywie. Z góry dziękuję za pomoc

Renata GrzechociĹska

Witam.
Należy pamiętać, że prezerwatywa jako antykoncepcja barierowa obniża ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową. Dodatkowo podwójne wykrycie p/ciał p/HIV i wykonanie badania potwierdzającego Western Blot upoważnia do wykrycia zakażenia. Poziom przeciwciał p/HIV najwcześniej można ocenić 2- 3 tygodnie po zakażeniu. Wynik VDRL wiarygodny po 4 tygodniach.
Pozdrawiam