W jaki sposób 3-miesięczne dziecko może zarazić się bakteriami e-coli i pseudomonas aeruginosa?

witam. w jaki sposób 3 miesięczny chłopiec może się zarazić bakteriami e-coli oraz pseudożona aeruginosa. byliśmy wcześniej w szpitalu- czy tam mógł załapać?karmie maluszka piersią. z badań w ciąży wynikało, że jestem zdrowa. pozdrawiam

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Nie można wykluczyć że do zarażenia doszło w szpitalu. Bakterie E. coli znajdują się także w przewodzie pokarmowym więc nimi mogło dojść do zakażenia także np. w domu.