W jaki sposób lampy UV do manicure wpływają na skórę?

Robiac manicure hybrydowy naswietlam rece lampą uv 36W przez ok 8min łącznie co 2 tyg. Jak bardzo szkodliwe jest to dla mojej skóry? Nie wolno mi korzystać z solariów ani opalać sie z tego względu że mam dużo pieprzykow na ciele. Czy jak zabezpiecze ręce filtrem 50 przed włożeniem do lampy mogę być spokojna, że mi to nie zaszkodzi? Czy lampy LED są bezpieczniejsze od zwykłych UV?

Witam Panią,

Proszę nie obawiać się stosowania lamp w tak małym czasie ekspozycji.

Jeśli realnie postawimy sobie pytanie i przeliczymy to więcej czasu eksponujemy dłonie na promieniowanie UV każdego dnia.
Jednakże jeśli występują u Pani znamiona barwnikowe atypowe polecam konsultację u dr dermatologii.

Pozdrawiam serdecznie.
www,instytutadamowicz.pl