W jaki sposób leczyć depresję?

Od 4 lat mam depresje . podjelam probe samobojcza i od tego czasu probuje kazdego dnia zyc na nowo ale nie umiem. Od pewnego czasu mam wrazenie, ze to cos sie ze mna dzieje Nie pamietam rozmow z ludzmi , pewnych sytuacji , czuje ze nie jestem soba robiac pewne rzeczy. Po powrocie do domu objadam sie i nie umiem przestac. W stresie meczy mnie biegunka badz wymioty. Mam w tym roku mature a zle samopoczucie przeszkadzam i chodzic do szkoly i funkcjonować. Co robic?

Dzień dobry,
niestety objawy, które Pani opisuje świadczą o tym, że nadal poziom depresji jest bardzo wysoki. Proponuję skonsultować się ze swoim lekarzem. Nie wiem czy obecnie przyjmuje Pani leki, ale zapewne powinna Pani je przyjmować. Proszę również pomyśleć o psychoterapii. Obawiam się że bez psychoterapii nie uda się Pani wyjść z depresji. Jest Pani młodą osobą, przed Panią całe życie. Kiedy pozwoli sobie Pani na pomoc z zewnątrz, da Pani sobie szanse na lepsze życie- życie bez depresji. Warto znaleźć jej przyczyny i podjąć z nią walkę.
Pozdrawiam A. Pacia

Witam,
z listu wynika, że przeżywa Pani bardzo trudne chwile. Zauważa Pani u siebie pewne powtarzające się reakcje organizmu, które utrudniają Pani funkcjonowanie. Napisała Pani o depresji, czy jest Pani pod opieką specjalisty psychiatry i czy depresja jest leczona farmakologicznie? Jeżeli tak to dobrze, jeżeli nie, to zachęcam do wizyty u psychiatry i psychoterapeuty. Badania pokazują, że farmakoterapia i psychoterapia dają najlepsze efekty w leczeniu.

Pozdrawiam

Dzień dobry.
Pisze Pani, że od 4 lat ma depresję.Nie wiem, czy aktualnie przyjmuje Pani jakieś leki antydepresyjne i jest pod stałą opieką psychiatry?

Najlepszą formą pomocy dla Pani na chwilę obecną wydaje się połączenie farmakoterapii, która miałaby poradzić sobie z objawami i psychoterapia, mająca na celu dotarcie do przyczyn Pani depresji i pracę nad pozytywnymi zmianami w Pani emocjach, myślach i realnym świecie.

Gorąco namawiam do skorzystania z pomocy specjalistów.

Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta
www.pomocpsychologa.pl
/www.facebook.com/Agnieszka.Dymska

Witam Panią
Pani obniżony nastrój i myśli samobójcze
mogą wynikać z niskiej samooceny
i zapewne przykrych doświadczeń z przeszłości,
a także z braku zdolności do prawidłowego
czy konstruktywnego przeżywania stresu.
Niepokojący bardzo jest fakt, że cierpienia związane
z depresją znosi Pani już od czterech lat.
Leczenie depresji trwa zwykle kilka miesięcy, nie warto
więc skazywać się na długoletnie męczarnie.
Nieleczona depresja wciąż powraca i prowadzi
do silnego pogarszania się stanu zdrowia
psychicznego
i fizycznego.
Przede wszystkim uniemożliwia normalne
funkcjonowanie w społeczeństwie.
W leczeniu depresji i jej konsekwencji doskonale
sprawdza się farmakoterapia wspomagana psychoterapią.
Zachęcam do konsultacji z lekarzem psychiatrą,
a przede wszystkim z psychoterapeutą, który dotrze
do źródeł Pani dolegliwości i dobierze odpowiednią
technikę, dzięki której problem zostanie rozwiązany,
a Pani znów będzie mogła cieszyć się życiem.
Proszę nie zwlekać, problem sam się nie rozwiąże.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną
o problemie, to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl