W jaki sposób leczyć ranę po nadepnięciu na jeżowca?

Witam, dwa tygodnie temu nadepnęłam na jeżowca. Kolce usunęłam, ranę zdezynfekowałam. Niestety w miejscach po ukłuciach nadal jest opuchlizna i bardzo boli/kłuje przy dotyku. Bardzo proszę o poradę co robić. Pozdrawiam, Monika

Nie doradzę w takim przypadku bez bezpośredniego badania. Najważniejsze jest w takim przypadku odkażanie rany i odciążenie kończyny dolnej (lewarowanie czyli wyższe uniesienie kończyny dolnej). Radzę udać się z tym problemem bezpośrednio do chirurga ogólnego. Możliwe, że konieczne okaże się włączenie antybiotykoterapii. O wszystkim zadecyduje chirurg po bezpośrednim badaniu.