W jaki sposób nie psuć sobie wzroku przy pracy przed monitorem?

Witam, jak pracować 8 godzin dziennie przed komputerem i nie psuć sobie wzroku. I czy to prawda że komputer niszczy wzrok. Co jest przyczyną krótkowzroczności, komputer i czytanie książek czy brak wyjścia na dwór ?

Witam.komputer nie niszczy wzroku ale męczy taka praca. Przyczyną myopii nie jest znana. Podejrzewa się zbyt długą pracę z bliska oraz przebywanie w małych pomieszczeniach. Pozdrawiam serdecznie