Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

W jaki sposób określić typ cery?

Witam, chciałabym zapytać o typ cery. Cera zaróżowiona (szczególnie policzki, broda), matowa, bez krostek, bez porow. Bez potrzeby smarowania kremem, brak uczucia sciagniecia, myta wodą. Jest to cera naczynkowa, wrazliwa czy normalna? Możliwe, aby zła pielegnacją i częste wizyty na chlor mogły zmieńic taki typ skory na np suchy?
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Znamiona barwnikowe - pieprzyki

Prawdopodobnie każdy z nas je ma. Mogą pojawiać się na całym ciele. Pieprzyki, bo nich mowa, są znamionami barwnikowymi. O pieprzykach opowiada dr Żurawski, onkolog.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Nie jest możliwe określenie typu cery jedynie na podstawie opisu. Konieczna jest ocena przez lekarza dermatologa lub wykwalifikowaną kosmetyczkę. Zła pielęgnacja oraz narażenie na negatywne czynniki mogą przyczynić się do zmiany typu cery.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0

Witam rodzaj cery można określić tylko i wyłącznie podczas konsultacji. Na oko i przez internet nie widzi się skóry i zmian na niej.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy