W jaki sposób określić typ cery?

Witam, chciałabym zapytać o typ cery. Cera zaróżowiona (szczególnie policzki, broda), matowa, bez krostek, bez porow. Bez potrzeby smarowania kremem, brak uczucia sciagniecia, myta wodą. Jest to cera naczynkowa, wrazliwa czy normalna? Możliwe, aby zła pielegnacją i częste wizyty na chlor mogły zmieńic taki typ skory na np suchy?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Nie jest możliwe określenie typu cery jedynie na podstawie opisu. Konieczna jest ocena przez lekarza dermatologa lub wykwalifikowaną kosmetyczkę. Zła pielęgnacja oraz narażenie na negatywne czynniki mogą przyczynić się do zmiany typu cery.