W jaki sposób pokonać nadmierne wypadanie włosów?

Mam niedoczynnosc tarczycy (nie ma hashimoto) przyjmuje letrox 50. Tsh sie normuje (bylo 4,2 - 3 tygodnie temu) mimo tego wlosy nagle teraz zaczely mi wypadac gasrsciami. Dodatkowo pojawil sie tradzik i to tylko na zuchwie.. Jestem zalamana.. Nie przyjmuje antykoncepcji od 4 miesiecy. Lykam witaminy od dawna a i tak mnie to spotkalo. Nie mam stresow. Stad pytanie odnosnie tego jakie hormony zbadac, androgen, testostosteron, prolaktyna? Co jeszcze moze wplywac na ten stan...?

Witam. Przede wszystkim zalecam wykonanie pełnej morfologii krwi oraz ocenę funkcji tarczycy. Wypadanie włosów często wiąże się z anemią lub niedoczynnością tarczycy, Poza tym warto stosować zdrową, bogatą dietę oraz kosmetyki wzmacniające do włosów z tendencją do wypadania. Warto udać się na konsultację do trychologa ,dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej.

Jest wiele przyczyn będących powodem wypadania włosów. Najczęściej myślimy o niedoczynności tarczycy i niedokrwistości z niedoboru żelaza.
Jak długo choruje Pani na niedoczynność tarczycy, czy okresowo oprócz TSH kontroluje Pani fT4? Zbyt niska wartość T4 może oznaczać zbyt małą produkcję hormonów wydzielanych przez gruczoł tarczowy i wskazywać na niedoczynność tarczycy. Proszę sprawdzić morfologię krwi, stężenie ferrytyny - białka, które magazynuje zapasy żelaza. Poziom ferrytyny pomoże stwierdzić, czy w organizmie nie brakuje żelaza.
Pozdrawiam
Katarzyna Mudel