W jaki sposób powstrzymać rozwój osteofitów?

witam,ja mam takie pytanko,w moich stawach skokowych usunięto Osteofity 3lata temu efekt taki że nie wiele to pomogło a na dodatek mam następne w prawej ręce i barku każdy uraz czy stan zapalny kończy się nabyciem Osteofitów,chodżę teraz na rehabilitację i co dzień to coraz bardziej mnie po tych ćwiczeniach boli,bardzo prosił bym o jakieś wskazówki żeby te pieruńskie osteofity powstrzymać czy taka metoda leczenia Vitafonem może przynieść jakąś ulgę czy są inne metody proszę o pomoc:(

Osteofity w stawach tworzą się tam gdzie idą przeciążenia wiec coś nie do końca z prawidłowa "gra slizgowa" w nich. Myśle ze najlepiej byłoby udać się do terapeuty manualnego aby posprawdzal czy wszystko jest w nich dobrze poukładane