W jaki sposób przyjmować tabletki antykoncepcyjne Novynette?

Witam. Od 8 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne Novynette, zostało mi ostatnie opakowanie i po przeprowadzce do Anglii okazało się, że nie ma tutaj moich tabletek. Znalazłam identyczne składem pod nazwą Mercilon, jest dużo informacji że oba leki są swoimi zamiennikami. Niestety nie mam możliwości na chwilę obecną skontaktowania się z ginekologiem w Polsce ani w UK. Tak więc mogłabym przyjmować Mercilon zaraz po ostatnim opakowaniu Novynette? I jak przyjmować? Pozdrawiam!

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli jest ten sam skład i ta sama dawka i taka sama ilość tabletek w opakowaniu to sadze ze normalnie tak jak poprzednie