W jaki sposób przyspieszyć zrost złamania wyrostka rylcowatego kości łokciowej?

Dzisiaj stwierdzono u mnie złamanie wyrostka rylcowatego kości łokciowej. Wizytę u ortopedy będę miał za jakieś 10 dni, chciałem się dowiedzieć ile mniejwięcej trwa zrost przy tego typu złamaniu ponieważ za 5 tygodni wyjeżdżam do pracy za granicę i chcę być w miarę sprawny. Druga kwestia czy przy ewentualnym braku pełnego zrostu można używać jakiejś ortezy co bym mógł pracować ? Złamanie jest bez żadnych przemieszczeń, odłamów itp.

Jeśli złamanie jest stabilne być może 5 tygodni wystarczy, zazwyczaj przyjmuje się 6 tygodni do zrostu. Jednak po takim długim unieruchomieniu ręka może nie być w pełni sprawna z powodu konsekwencji unieruchomienia, głównie ograniczenie ruchomosci i siły. Zrost można przyśpieszyć poprzez pole magnetyczne ktore działa pomimo opatrunku unieruchamiajacego. Jesli skora jest dostepna zabiegowo, mozna stosowac jonoforeze z chlorkiem wapnia lub laser.

Pozdrawiam Starzyk Damian
www rebalance.pl