Wyrostek rylcowaty po złamaniu kości łokciowej

Po złamaniu kości łokciowej przy nadgarstku mam grubszą i bardziej wystającą kość niż na drugiej ręce czy da się coś z tym zrobić ? Byłem u ortopedy zrobiono zdjęcie RTG i dowiedziałem się tylko, że w tym miejscu jest wyrostek rylcowaty i tak on się zrasta, a moja kość jest w tym miejscu grubsza min. 0,5 cm i nie wygląda dobrze. Czy tak powinno być ??

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana grubsza kość jak najbardziej jest wynikiem złamania. Z zamieszczonego opisu wynika, że jest to jednak tylko defekt kosmetyczny. Jeśli tak, nie ma powodów do niepokoju. Jeśli bardzo to Panu przeszkadza, być może możliwe będzie wykonanie zabiegu korygującego zniekształcenie. O kwalifikacji do takiego zabiegu powinien jednak zdecydować specjalista ortopeda.