Zwichnięcie stawu łokciowego ze złamaniem wyrostka dziobiastego kości łokciowej

24 października 2013 r złamałem lewą rękę w łokciu Rozpoznanie-zwichnięcie stawu łokciowego ze złamaniem wyrostka dziobiastego kości łokciowej i głowy kości promieniowej.Ręka 4 tygodnie w gipsie zrost prawidłowy.Rękę zginam prawidłowo tylko z prostowaniem mam kłopot-wyprost ok.60 stopni. Ostatnie zdjęcie RTG jest w porządku.Mam pytanie czy będę umiał prostować tą rękę ? Czy nie powinienem mieć już jakichś rehabilitacji? Lekarz prowadzący każe rękę ćwiczyć samemu. Jakie ćwiczenia powinienem robić

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Powinien Pan zastosować się do zaleceń lekarza prowadzącego i samodzielnie ćwiczyć staw łokciowy. Proszę wielokrotnie wykonywać ruchy zgięcia oraz wyprostu w stawie łokciowym. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym.