Zwichnięcie stawu łokciowego i problemy z wyprostowaniem łokcia po zdjęciu łokcia

Witam, Jestem po zwichnięciu stawu łokciowego. Tydzień temu ściągnięto mi gips po 3 tyg. unieruchomieniu. Obecnie mam ograniczone ruchy w tym stawie i nie mogę wyprostować ręki. Pozostałe ruchy obrotowe wykonuję bez problemu. Rehabilitację zaczynam za tydzień, Czy są jakieś ćwiczenia które mogę wykonywać sam w domu aby usprawnić ten staw i móc wyprostować rękę? Za każdą pomoc dziękuję.

Witam serdecznie
W warunkach domowych możesz próbować rozciągania(do momentu aż wystąpi ból), poprosić kogoś z rodziny o wykonywanie masażu ramienia(głaskanie, rozcieranie - ruchy należny wykonywać dosercowi), wszelkie nagrzewania tego mięśnia np. cieple kąpiele,natryski, nagrzewanie suszarka,również powodują rozluźnienie , w jak największych ilościach wykonywanie ćwiczeń czynnych(zgięcie wyprost zgięcie wyprost itd) w zakresie w jakim jest to możliwe...
dodatkowo możesz wykonywać ruchy rotacyjne przedramienia(np ''wkręcanie żarówki'') bo zapewne tez są utrudnione z czasem zakres ten będzie się zwiększać ... jest to normalne po długotrwałym unieruchomieniu i nie powinieneś się zanadto przejmować tylko systematycznie ćwiczyć.