Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zabieg artroskopii stawu kolanowego i szycie łąkotki

5 XII miałam zabieg artroskopii stawu kolanowego - szycie uszkodzonej łąkotki przyśrodkowej. Wczoraj po ( po 5 tygodniach byłam na kontroli. Noga boi mnie jeszcze- szczególnie w nocy i rano. Ćwiczę chodzenie o jednej kuli - po takich ćwiczeniach ból się zmniejsza. Lekarz zalecił dalsze ćwiczenia na rowerku, oraz przyjęcie zastrzyku Synocrom Forte x3. Cena tego zastrzyku jest obłędna ok. 500 zł Nie stać mnie na ten zastrzk. Czy muszę przyjmować ten zastrzyk? Czy nie można poczekać?. Anna.
KOBIETA, 62 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Szanowana Pani, biorąc pod uwagę Pani wiek oraz przebyta operację sugerowałbym poza rehabilitacją ( ma ona kluczowe znaczenie w procesie leczenia po tego rodzaju zabiegu) zastosowanie leków viscosupelemntujących Np. Syno-crom lub podobnych (Synvisc,Hyalgan,Synoz, Hya-Joint plus,Flexus itd) Pochodne glukozaminy w postaci tabletek doustnych - nie wpłynął na Pani proces zdrowienia (jak uczy doświadczenie oraz jak wynika z doniesień naukowych). Po szyciu łąkotki należy przyjąć nastepujące cezury czasowe : do 6 tyg - stopniowe zwięksaznie obciążenia oraz ruch zgięcia do max. 90st z zakazem ruchów rotacyjnych w stawie kolanowym, do 3 miesięcy - uzyskanie pełnego zakresu ruchu czynnego w operowanym, stawie (zgięcie wyprost) - unikanie ruchów rotacyjnych w zgietym stawie kolanowym. Po 6 miesiącach - powrót do "pełnej aktywniści" z możlwiością biegania i ew. uprawiania sportu. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Specjalista ortopedii i traumatologii ruchu, chirurg urazowy. Absolwent Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie. Członek komisji rewizyjnej Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Transplantologii. Od 2002 roku pełni funkcję biegłego w Sądzie Okręgowym w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy