Boczne zwichnięcie łokcia a rehabilitacja

Witam. 22.05.2015 doznałem urazu (zwichnięcie łokcia boczne)Lek. Ortopeda po zdjęciu gipsu skierował mnie na rehabilitacje. Mam problem z dostępem do lekarzy i zapisałem sie prywatnie , po kilku wizytach fizjoterapeutka twierdzi że łokiec może być niestabilny. Podczas ćwiczeń odczuwam delikatny przeskok podczas prostowania i zginania. Nie wiem czy dalej mam kontynuować rehabilitacje czy pilnie zgłosić się do lekarza. Czy mogę wykonywac sam ćwiczenia w domu?
MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Witam,

zwichnięcie stawu łokciowego to uraz, któremu może towarzyszyć niestabilność. Częściej pojawia się przy współistnieniu złamań. Może wymagać zabiegu naprawczego struktur torebkowo - więzadłowych. Najważniejsza jest tu funkcja więzadła pobocznego bocznego. Okres rekonwalescencji po tego typu urazie może wynosić od 3 do 6 miesięcy. Zakres ruchomości stawu może być ograniczony. Delikatne ćwiczenia, bazując na tym co Pan napisał, nadal są wskazane. Kończyna górna "nie lubi" unieruchomienia, a wczesne podjecie ruchów czynnych w możliwie pełnym zakresie daje lepsze wyniki niż unieruchomienie. W przypadku niestabilności można ewentualnie założyć ortezę z regulacją zgięcia i wyprostu i ograniczyć jej ruchomość do zakresu, w którym łokieć jest stabilny. Na obecnym etapie trzeba spokojnie ocenić czy rzeczywiście mamy do czynienia z niestabilnością. Nie wiem co Pan ma na myśli pisząc "delikatny przeskok", ale raczej nie jest to niestabilność.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty