Przeskok kości przy zwichnięciu łokcia

Witam zwichnełam łokieć i miałam przeskoki kości jak lekarz ruszal ale potem samo to jakoś wskoczylo i zdjęcie pokazywalo że jest na swoim miejscu dali mi gips i lekarz kazał iść jeszcze do innego lekarza po W poniedziałek czy będę miała jakiś zabieg bo wspominał o tym ale do końca sam nie był pewien i jeszcze drugie skierowanie na za tydzień boję się zabiegów co zrobić co będzie jeśli nic z tym nie zrobię poczekam co będzie za tydzień

Szanowna Pani, zwichnięcie stawu łokciowego jest poważnym urazem, który wymaga po okresie niezbędnego unieruchomienia fachowej rehabilitacji. W opisanej przez Panią sytuacji zwichnięcie zostało nastawione. W przypadku wątpliwości co do ew. uszkodzeń towarzyszących zwichnięciu - lekarz prowadzący wykona zapewne badania dodatkowe ( RTG i/lub CT). Proszę być dobrej myśli. Jeżeli RTG kontrolne po nastawieniu przedstawiało prawidłowy obraz stawu łokciowego, a klinicznie staw był stabilny i ruchomy to prawdopodobieństwo konieczności wykonywania zabiegu operacyjnego jest niewielkie. A zlecona za tydzień kontrola powinna rozwiać te wątpliwości. Pozdrawiam