W jaki sposób stosować Finasteryd na łysienie?

Finasteryd na łysienie. Proszę o poradę, czy miażdzenie tabletek 5mg (np. Proscar) i dzielenie ich na 5 równych części, jest w jakiś sposób gorsze od kupowania drogich (dla mnie drogich..) tabletek 1mg (np. Nezyr)? Myśląc logicznie, dzięki zmiażdżeniu i „przemieszaniu” 1/5 tej miazgi powinna zawierać właśnie ~1mm, ale czy połykanie tego proszku/miazgi może mieć jakieś inne złe skutki? Będę wdzięczny za merytoryczną odpowiedź (nie na zasadzie nie, bo nie, bo ale głupi jestem). :-) Pozdrawiam

Witam (ponownie chyba).

Jeśli zdobędzie Pan finasteryd 5 mg i będzie go Pan dzielił na 5 części jedno miligramowych, to powinien on być równie skuteczny jak ten w tabl po 1 mg i nie powinien spowodować żadnych "dodatkowych złych skutków".
Substancja czynna jest ta sama, substancje pomocnicze bardzo zbliżone.
Bardziej tutaj chodzi o zagadnienia refundacyjno-prawne niż farmakologiczne.