Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

W jaki sposób zwiększyć poziom LDL?

Witam Mam 38 lat i jestem od 2 lat na diecie wegańskiej, zrobiłam badania i wszystko jest w porządku tzn morfologia , badanie moczu ,GGT ,mocznik , kreatyna , GFR ,kwas moczowy , AST ,ALT ,TSH 3 , glukoza , usg brzucha , cholesterol całkowity 141 , HDL 74 , LDL 52 i moje pytanie czy może być tak niski poziom LDL ? Jeśli nie to w jaki sposób zwiększyć poziom LDL Pozdrawiam Małgorzata 
KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu

Badania krwi - glukoza

Badanie glukozy we krwi jest bardzo ważne. Glukoza jest węglowodanem należącym do cukrów prostych i podstawowym związkiem energetycznym w naszym organizmie. Jej niedobór i nadmiar są szkodliwe dla naszego zdrowia. Sprawdź czy twoje wyniki są prawidłowe.

Bardzo dobre pytanie. Nie zwiększamy poziomu LDL. Nie ma ustalonej dolnej normy tego cholesterolu. Noworodek zwykle ma LDL właśnie ok 50. Dlatego od niedawna zaleca się chorym na chorobę wieńcową dążenie do tego żeby ich LDL był mniejszy niż 50. W pani przypadku zaś gdyby czego nie życzę zachorowałaby na chorobę wieńcową to zalecono by obniżenie LDL do 25, czyli zmniejszenie o połowę. Tak więc reasumując. Nie ma dolnej granicy LDL cholesterolu. Pani wyniki badań są prawidłowe i biorąc pod uwagę pani pleć, młody wiek i niski cholesterol to rokowanie na przyszłość przynajmniej co do rozwoju miażdżycy są bardzo dobre. Trzymać tak dalej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy