W jakiej pozycji powinno spać dziecko?

Mój 2 miesięczny syn ma silne odruchy nocy. Macha rączkami i rzuca się po całym łóżeczku głośno przy tym stękając co wybudza go ze snu przez co karmie go piersią co 2,3 lub 4 godz. Kiedy mąż zawinie go w kocyk (nie bardzo ciasno ale ograniczając możliwość machania rączkami) po wieczornym karmieniu śpi spokojnie bez rzucania się 7 godzin po tym czasie go lekko rozbudzam bo wydaje mi się że powinien zjeść. Czy to dobry pomysł żeby zawijać malucha na noc w kocyk i ile godzin moze tak spać czy go wybudzać czy poczekać aż sam upomni się o jedzenie?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udac się do położnej lub doradczyni Laktacyjnej po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć