Wada Pentalogia Fallota od urodzenia

Witam. Mam 32 lata. Urodziłam się z wadą serca- Pentalogia Fallota. W wieku 3 lat miałam operację. Od tamtej pory czuję się dobrze, jestem pod opieką kardiologa. W tym roku planują zajść w ciążę. Czy istnieje możliwość że będę potrzebowała "wsparcia" kardiologicznego ( jakieś leki, częstsza kontrola). U swojego lekarza będę dopiero pod koniec roku więc nie mam jak o to zapytać.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję przed staraniem się o dziecko w pierwszej kolejności skontaktować się ze swoim lekarzem prowadzącym. Lekarz ten ma najlepszy obraz kliniczny swojego pacjenta i proponuję nie czekać do końca roku tylko jak najszybciej. Lekarz określi konieczność odpowiedniej kontroli, być może konieczne jest wykonanie dodatkowych badań.