Wada wzroku a praca w policji

Witam. Mam wadę taka mianowicie: OP sfera -0,5 cyl -0,75 oś 90 stopni OL tak samo jak OP. Moje pytanie brzmi czy jest to duża wada ? Czy z taką wada aby dostać się do policji będzie potrzebna korekta czy mieszczę się w normach ? ;) z góry dziękuje za odpowiedź pozdrawiam !

Lek. Ewa SkowroĹska-Mikulska

O potrzebie korekcji zadecyduje lekarz okulista po zbadaniu Pana. Ostateczną decyzję co do zdolności pracy w policji podejmie lekarz medycyny pracy.

Witam.
Jeżeli tej wadzie wzroku nie towarzyszy niedowidzenie jednego z obu oczu , to nie powinno być problemu z dostaniem się do policji.
Pozdrawiam