Wady i zalety wizyt na basenie z trzymiesięcznym dzieckiem

zastanawiam sie czy zapisac 3 m-ne niemowle na basen. Jakei sa wady jakie zalety ?

kiedyś byłam zwolennikiem basenu dla niemowląt ale od czasu jak przychodziły do mnie informacje że złapały tam infekcje dróg moczowych do sepsy włącznie odradzam w tak wczesnym wieku basen a zalecam pływanie w w dużej wannie ( w skrzydełkach lub kamizelce) pełnej wody, - w domu.

Ryzyko infekcji istnieje. Można je zmniejszyć, wybierając odpowiedni basen - np. zajęcia mogą odbywać się na terenie szpitala, w basenie rehabilitacyjnym, który nie jest otwarty dla wszystkich.
Zabawy w wodzie na pewno rozwijają dziecko motorycznie poprzez ćwiczenie mięśni, postawy; pozwalają pogłębić więź z opiekunem przez wspólne, przyjemne przeżycia; oswajają z wodą (nawet gdy przejściowo przychodzi etap lęku); relaksują dziecko i pomagają mu lepiej poznać własne ciało i możliwości.