Wady wzroku a stres i natrętne myśli

Mam ciągłe myśli ze z moim wzrokiem jest nie tak, że wada się pogłębia w zastraszającym tempie. Czy stres i ciągłe myśli o oczach, może wpływać na ostrość widzenia ?

Może wpływać - wtedy mamy do czynienia z tzw. objawami psychosomatycznymi, gdzie natrętne myśli tak silnie działąją, że bodźce te (natury psychologicznej) wpływają na organizm w sposób fizyczny. Polecam rozpocząć terapię (polecam terapię poznawczo-behawioralną). Pozdrawiam.

Witam, faktycznie niektóre zaburzenia np. depresja mogą powodować pogorszenie widzenia, ponieważ niektóre mediatory takie jak serotonina poprawiają także funkcje wzrokowe. Również stres może mieć wpływ na pogorszenie widzenia jako efekt zbyt dużego obciążenia emocjonalnego. Myślę że konsultacja z lekarzem okulistą najlepiej wpłynie na weryfikację Pana obserwacji. Przesyłam link do artykułu który może Pana zainteresować: http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,394226,depresja-moze-powodowac-pogorszenie-widzenia.html
Pozdrawiam serdecznie

TAK !

Witam serdecznie, naturalnie radziłbym najpierw przeprowadzić specjalistyczne badania okulistyczne.
Jest jednak faktem, że permanentny stres może wywołać bardzo dużo złego:
http://psychotherapie-live.de/data/documents/STRES-zabija-akt..pdf
Dlatego radziłbym oprócz okulisty odwiedzić psychoterapeutę specjalizującego się w terapii antystresowej:
Pozdrawiam Pana i cały Łowicz, do któreg mam sporo sentymentu i życzę zdrowia i mniej stresu