Dlaczego odczuwam nieuzasadniony stres?

Witam. Raz na jakis czas zdarza mi sie cos takiego ze nagle ubzdura mi sie osoba z ktora chce czy nie chce spedzam czas (praca, impreza itd.) Przewaznie jest to osoba z ktora znam sie krotko albo z widzenia ale w jakis sposob wzbudza moja sympatie, ale gdy jest w poblizu mnie ogarnia mnie ogromny nieuzasadniony stres, zaczynam sie dziwnie zachowywac rece mi lataja, na palarni nie moge spalic papierosa przy tej osobie bo wiem ze to widzi i jest jeszcze gorzej, nie wiem jak to odwrocic.

Witam
ciężko jest odpowiedzieć na Pana pytanie ponieważ Pana opis objawów zawiera zbyt mało szczegółów. Jednakże na pewno dolegliwości które pan opisuje związane są z irracjonalnymi, nieprzystosowawczymi myślami które pojawiają się w Pana świadomości. Być może stosunkowo łatwo będzie podważyć te niekonstruktywne przekonania i wygasić niepożądane objawy.

Najlepiej byłoby spróbować terapii poznawczo-behawioralnej gdzie praca z terapeutą ukierunkowana jest na zmianę destrukcyjnych myśli, emocji i zachowań. Pracuję w takim nurcie, myślę że wspólnie udałoby się nam szybko osiągnąć zadowalające efekty, zapraszam do kontaktu on-line.

Pozdrawiam
Radek Szafrański
Psycholog, Psychoterapeuta
Zapraszam do odwiedzenia mojej strony na facebooku:
https://www.facebook.com/MmaTerapia

Witam serdecznie,

Pana opis sytuacji jest bardzo krótki i ogólnikowo, trudno będzie mi więc Panu odpowiedzieć w konkretny sposób. To co w pierwszym momencie nasuwa mi się na myśl, to lęk który może leżeć u podłoża odczuwanego przez Pana stresu (oczywiście to tylko luźne przypuszczenie do potwierdzenia przy dłuższej rozmowie). Powodów lęku może być sporo i hipotezy na ten temat wymagałyby głębszego wywiadu. Sugeruję udać się na konsultację psychologiczną- razem z psychoterapeutą poszukać przyczyn i co ważniejsze sposobów radzenia sobie z trudnością.

pozdrawiam serdecznie
Urszula Sokalska-Goleń
www.urszulasokalska.pl
www.gabinetzmian.pl