Waga 8-miesięcznego dziecka

Mój syn ma 8 miesięcy i wazy 8,5 kg. Pielęgniarka powiedziała ,ze to za mało i mam mam mu podawać wiecej produktów z dodatkiem tłuszczu ( masla) i do kontroli za miesiąc . Mam go faszerować masłem zeby wiecej ważył ? Zaznaczę tylko ze syn nie ma kłopotów z jedzeniem .

Lek. Tomasz Budlewski

a jaka była masa urodzeniiowa? proponuje udac się dolekarza pediatry, po wykonaniu pomiaru masy ciała wzrostu i ocenie wzgledem siatek centylowych bedzie mozna cos wiecej pwoiedzieć.