Waga dziecka w wieku 6 miesięcy

witam co jesli moje dziecko nie podwoi swojej wagi do6 miesiecy,a obawiam sie ze tak bezie bo urodziło sie z waga 3400 a spadło do 3170 a na dzien dzisiejszy ma 6kg i ma 5,5 miesiaca

Lek. Katarzyna Szymczak

Dziecko ma jeszcze pół miesiąca aby trochę przybrać na wadze, książkowo powinno ważyć 6800 w 6 miesiącu, jeśli będzie miało pół kilo mniej, nie martwiłabym się aż tak bardzo. Jeśli dziecko rozwija się prawidłowo, nie ma żadnych objawów chorobowych na chwile obecną nie ma powodu do niepokoju.
Pozdrawiam