Wahania wagi w przebiegu zespołu policystycznych jajników

stwierdzono u mnie zespół policystycznych jajników czasami nie miesiączkuje po 8mc momentalnie tyje nawet 10kg w ciagu mc w momencie gdy po odpowiedniej kuracji hormonalnej miesiaczkuje normalnie 3mc waga spada czy to jest normalne co moge zrobić aby nieprzybierac tak duzo na wadze gdy nie miesiaczkuje

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zaburzenia hormonalne mogą być wynikiem wahań masy ciała, aczkolwiek nie powinny być to aż takie wartości jak 10kg. Sugeruję zwrócić większą uwagę na kaloryczność posiłków jakie Pani spożywa!