Leczenie Zespołu Jajników Policystycznych

Witam. Mam 22 lata i stwierdzony zespol jajnikow policystycznych. Moj lekarz uznal, ze nie potrzeba mi zadnych lekow, wystarczy ze schudne (mam nadwage). Pracuje nad soba bardzo ostro juz od dwoch miesiecy, a waga jak stala w miejscu tak stoi. Miesiaczka nie pojawila sie od stycznia,zle sie czuje, jestem napuchnieta. Ze wzgledu na nadwage moj ginekolog sadzi, ze prowadze tryb zycia obzartucha, a jest wrecz odwrotnie, i doszukuje sie problemu tylko w mojej wadze. Jak sie wylexzyc? Tsh i cukier ok

Witam serdecznie. Sugerowałabym zmienić ginekologa. Prawdopodobnie jest to związane z wahaniami hormonalnymi i konieczna jest odpowiednio dobrana kuracja.

Trwałe sukcesy w odchudzaniu gwarantuje jedynie zmiana nawyków żywieniowych, czyli:

- regularne jedzenie 4-5 posiłków dziennie, ostatni posiłek około 19:00
- zamiana białego pieczywa na pełnoziarniste
- zamiana zwykłego makaronu na pełnoziarnisty
- zamiana białego ryżu na brązowy
- zamiana ziemniaków na kasze, ryż brązowy
- zamiana słodyczy na owoce i orzechy
- spożywanie dużej ilości warzyw
- picie 1,5-3 litrów wody dziennie
- kilka dni w tygodniu zamiana mięsa na ryby lub rośliny strączkowe
- unikanie wędlin, fast food'ów, produktów wysokoprzetworzonych

Proszę pamiętać również o aktywności fizycznej

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.dietcoaching.pl