Dieta na obniżenie poziomu cukru u kobiety w 7 tygodniu ciąży

Witam , jestem w ciazy w 7 tyg.mam podwyzszony cukier, nadczo 96, 104, 106, tak prawie zawsze, po jedzeniu po godzinie 106, 109, 120 zdaza sie ale rzadko jestem umowiona na pewno 15 lipca do diabetologa, co moge jesc zeby cukier obnizal sie, prosze o rade,

witam
przede wszystkim ograniczać produkty o wysokim indeksie glikemicznym
wybierać produkty pełnoziarniste, jeść dużo warzyw i pić dużo wody
codzienna aktywność fizyczna w postaci spacerów także jest wskazana
pozdrawiam

Najlepiej byłoby, gdyby skonsultowała się Pani z dietetykiem.

Poniżej podaję jednak ogólne wytyczne:

- regularne jedzenie 4-5 posiłków dziennie, ostatni posiłek około 19:00
- zamiana białego pieczywa na pełnoziarniste
- zamiana zwykłego makaronu na pełnoziarnisty
- zamiana białego ryżu na brązowy
- zamiana ziemniaków na kasze, ryż brązowy
- zamiana słodyczy na owoce i orzechy (oprócz ziemnych)
- spożywanie dużej ilości warzyw
- picie 1,5-3 litrów wody dziennie
- kilka dni w tygodniu zamiana mięsa na ryby lub rośliny strączkowe
- unikanie wędlin, fast food'ów, produktów wysokoprzetworzonych, podrobów, konserw, potraw panierowanych, chipsów, krakersów, drożdżówek, produktów zawierających glutaminian sodu

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.dietcoaching.pl