Zwiększenie wysiłku i dieta przy chęci odchudzania

Mam 20 lat, 184 cm wzrostu i ważę 76 kg. Staram sie jeść 5 posiłków dziennie. Ponadto jakiś czas temu (luty br.) zacząłem chodzić na siłownię (min. 2 razy w tygodniu), w tej chwili z racji zbliżających się egzaminów musiałem na jakiś czas przerwać. Mam jeden problem, mianowicie spory poziom otłuszczenia, na klatce piersiowej, brzuchu i biodrach. Zastanawiam się w jaki sposób to zrzucić, czy przerzucić się na jakąś ciężką dietę czy zwiększyć wysiłek fizyczny.

Witam, w celu ustalenia dokładnych zaleceń dietetycznych istotne jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu dotyczącego sposobu żywienia oraz stanu zdrowia.
Po ogólne wskazówki żywieniowe i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Trwałe efekty w odchudzaniu może dać jedynie zmiana nawyków żywieniowych na stałe i regularna aktywność fizyczna.

Dobre nawyki żywieniowe to m.ni:

- zamiana białego pieczywa na pełnoziarniste
- zamiana zwykłego makaronu na pełnoziarnisty
- zamiana białego ryżu na brązowy
- zamiana ziemniaków na kasze, ryż brązowy
- zamiana słodyczy na owoce
- spożywanie dużej ilości warzyw
- picie 1,5-3 litrów wody dziennie
- kilka dni w tygodniu zamiana mięsa na ryby lub rośliny strączkowe

Aktywność fizyczna jest również bardzo ważna. Na początek 2 razy w tygodniu wystarczy.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.dietcoaching.pl