Kręgosłup nadający się do operacji a niemożliwość wykonania jej z powodu nadwagi

dwa tygodnie temu lekarz po zrobieniu zdjęncia rtg stwierdzil ze krengoslup w dolnym odcinku nadaje sie tylko do operacji oprut tego biodro.ale nie moge jak narazie byc operowana bo mam nadwage kturej nabylam sie w przeciagu roku gdy zaczelam przyjmowac leki i zastrzki .mimo diety nie moge schudnac na sport nie pozwala mi bul kregoslupa .co ma robc.dziekuje

Witam, trudno odpowiedzieć na to pytanie, jaką dietę Pani stosuje? czy została ona ułożona przez dietetyka? czy towarzyszą Pani jakieś choroby, które mogą przeszkadzać w odchudzaniu, należałoby wykonać jakieś badania, a jakie to okazało by się po wywiadzie, rozmowie. Proszę udać się do specjalisty! powodzenia!

Trwałe efekty w odchudzaniu może dać jedynie zmiana nawyków żywieniowych na stałe i regularna aktywność fizyczna.

Dobre nawyki żywieniowe to m.ni:

- zamiana białego pieczywa na pełnoziarniste
- zamiana zwykłego makaronu na pełnoziarnisty
- zamiana białego ryżu na brązowy
- zamiana ziemniaków na kasze, ryż brązowy
- zamiana słodyczy na owoce
- spożywanie dużej ilości warzyw
- picie 1,5-3 litrów wody dziennie
- kilka dni w tygodniu zamiana mięsa na ryby lub rośliny strączkowe
- unikanie wędlin

Aktywność fizyczną najlepiej uzgodnić z lekarzem lub rehabilitantem.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.dietcoaching.pl