Wakacje w Chorwacji a kuracja Axotretem

witam! ja z takim zapytaniem, gdyż zaczęłam kurację axotretem i zastanawiam się czy wakacje w chorwacji będą możliwe, jeśli będę stosować kremy z filtrem, chronić twarz przed słoncem ?

Axotret uwrażliwia skórę na światło słoneczne, więc lepiej zmienić kierunek wyjazdu, może Norwegia, fiordy? W Chorwacji słońce świeci silniej, niż w Polsce, filtry mogą nie wystarczyć.