Wartość IgE u dorosłych

Czy dla dorosłego człowieka wartość IGE całkowitego 17 IU/ml oznacza że nie jest na nic uczulony i testy alergiczne niczego nie wykażą?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

prawidłowy poziom IgE nie musi oznaczać braku alergii. Należy wykonać testy alergiczne oraz obserwować swoją reakcje na różne antygeny (produkty spożywcze, pyłki i inne).

Pozdrawiam.