Wątroba o wydłużonym lewym płacie, bez zmian ogniskowych

mialam wykonane TK jamy brzusznej wielofazowo.....w opisie jest m.in...1.Watroba o wydłużonym lewym płacie,bez zmian ogniskowych,2.Początki przepukliny w kresie białej na wysokosci pępka,3.w obrebie nasady łuku Th12 po stronie lewej ognisko sklerotyzacji srednicy 6mm-wyspa kostna......reszta w normie......proszę o wytłumaczenie.Kasia

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wyklucza zmiany w obrębie wątroby. Występuje podejrzenie przepukliny w obrębie jamy brzusznej. Proszę udać się do lekarza.