Ważę za dużo, za mało, czy moja waga jest w normie?

Mam 15 lat, 171 cm wzrostu, a ważę 57 kg. Chciałam dowiedzieć się, czy to waga "odpowiednia" do mojej postury czy to za dużo, bądź za mało?
15 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoje BMI wynosi 19,5 i znajduje się około 50 centyla na siatkach centylowych, co oznacza, że Twoja masa ciała jest idealna i proporcjonalna do wzrostu. Nie powinnaś sie odchudzać, a odżywiając się zdrowo i dbając o aktywność fizyczną z pewnością unikniesz nadwagi.

Pozdrawiam