Wcieranie oliwki w bolesny ganglion

Wczoraj w nocy bolał mnie ganglion ponieważ przyciskałam kolanem nadgarstek do kanapy. Wydaje mi się że się troszkę zmniejszył. Czy wskazany byłby mankiet uciskowy z szyną, bo pytałam się na SOR chirurga i powiedział mi że w razie bólu nic nie smarować, nie zginać ani nie stosować żadnych środków? Czasami ból jest taki że nie chce mi się spać. I czy można wcierać oliwkę w ganglion? Proszę o odpowiedz

Radzę w takiej sytuacji, gdy ganglion boli (znaczy, że doszło w nim do stanu zapalnego) do wcierania środków przeciwzapalnych/przeciwbólowych (maści, żele), miejscowo w bolący ganglion (leki takie można dostać bez recepty w aptece). Jedynym i skutecznym sposobem pozbycia się doszczętnego tego ganglionu jest jego zabiegowe usunięcie. Proszę w tej sprawie skonsultować się z chirurgiem-ortopedą.