Guzek na górnej żyle prącia

Zgrubienie na górnej żyle prącia. Zgrubienie powstało w czasie gdy miałem grypę i utrzymuję się od 2 miesięcy od 3 dni smaruję maścią lioton (3xdziennie) ale jak na razie nie widać efektów. Zgrubienie w czasie spoczynku znajduję się tuż u nasady ma około 7-8 mm pow. i 5 mm wys. w czasie zwodu przesuwa się mniej więcej na środek członka, guzek jest raczej miękki. Od 2 miesięcy przy i po wysiłku odczuwam kłucie w pachwinach i przy nasadzie penisa.
MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Trudno mi określić czym może być ta zmiana bez bezpośredniego badania. Być może to jakiś guzek powstały na podłożu stanu miejscowego, zapalnego np. gruczołu potowego lub łojotokowego. W takim wypadku leczenie miejscowe heparyną nie pomoże. Stosuje się wtedy maści przeciwzapalne niekiedy w połączeniu z antybiotykiem lub jeśli to nie pomaga leczenie zabiegowe, czyli doszczętne usunięcie guzka przez wycięcie. Radzę w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z urologiem lub dermatologiem.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty