Uwypuklenie na żyle na penisie

Witam! Zauważyłem twardą, niebolesną zmianę o kształcie kulki śr. 2 mm, która wychodzi z żyły tuż pod żołędzią w środkowej części. Wcześniej fragmenty tych żył były uwypuklone, ale miękkie w dotyku, a teraz jedna z nich jakby stwardniała w dotyku na odcinku ok. 1 cm i pojawił się ten guzek.

Trudno mi określić co to może być bez bezpośredniego badania. Taka zmiana w przebiegu żyły może świadczyć np. o jakiś stanie zapalnym, stanie zapalnym na podłożu, którego doszło do wykrzepiania w żyle, włóknienia (dochodzi wtedy do odcinkowego stwardnienia i zgrubienia żyły). W tej sprawie najlepiej skonsultować się z urologiem. Możliwe, że wystarczające będzie zastosowanie maści (np. z heparyną). O wszystkim zadecyduje urolog po bezpośrednim badaniu.