Czy guzek w piersi to rak?

Witam, Ok. 6msc. temu wykryłam mały guzek w piersi. Tydz. temu byłam na USG gdyż od tamtej pory guzek powiększył się i łatwo go namierzyć. Jest dość twardy umiejscowiony w górnej zew. części piersi, dość głęboko tak jakby przyrośnięty do podstawy. Skóra nad nim łatwo się przesuwa, ale sam guzek już nie tak łatwo. Nie boli jednak czasem odczuwam dyskomfort. W wyniku USG pisze: "w miejscu wyczuwalnego zgrubienia ograniczony guz tkankowy 20x10mm o obn. echogeniczności BIRRADS 3" Czy to rak?

BI-RADS 3 oznacza zzmiana prawdopodobnie łagodna, zaleca się z reguły kontrolne USG za 6 miesięcy (ryzyko złośliwości czyli raka

Witam , guzek wymaga wycięcia , tzw. biopsji wycinającej! Po zbadaniu histopatologicznemu będziemy mogli postawić diagnozę i zaplanować ew. dalsze postępowanie!!! z.żurawski