Wcześniej wzięta tabletka - czy antykoncepcja jest skuteczna?

Witam, od kilku miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne. Opakowanie zaczynam zawsze w czwartek, a miesiączkę mam w sobotę. Przy ostatnim opakowaniu pomyliłam dni i zaczęłam od środy. Czy w takim przypadku tabletki działają i kiedy powinnam rozpocząć następne opakowanie (z tego opakowania zostało mi jeszcze 8 tabletek)?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Wcześniejsze przyjęcie tabletki nie ma znaczenia dla skuteczności metody. Proszę jednak pamiętać, że przerwa nie może być dłuższa niż 7 dni. oznacza to, że jeśli zależy Pani na rozpoczynaniu opakowania w czwartek, musi Pani wcześniej skończyć opakowanie, a nie wydłużać przerwę.