Wcześniejszy okres, negatywny test ciążowy i wysoko położona szyjka macicy

Witam,dziś dostałam okres,(tj.4 dni wcześniej niż trwał poprzedni cykl,czyli 31 dc.),choć wcześniej podejrzewałam ciążę.Dziś rano po 4 godz.snu zrobiłam test z moczu,wyszedł neg., choć po ok.godz. pojawiła się druga kreska blisko pierwszej. Dodam też,że współżyłam w dni płodne stosując tzw. stosunek przerywany. Na początku lipca rodziłam,pierwszy okres dostałam 10.09,drugi 15.10, i trzeci dziś.Badam szyjkę macicy,od owulacji-29.11 jest wysoko,co może oznaczać taka szyjka macicy podczas okresu?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Po pierwsze nie powinno się odczytywać wyniku testu ciążowego po godzinie ponieważ wtedy wynik nie jest już wiarygodny. Wynik należy odczytać od razu po wykonaniu testu, tj. w Pani przypadku uznajemy go za negatywny. A propos szyjki macicy to w czasie miesiączki powinna być położona nisko - wszelkie anomalie dotyczące tego stanu proszę wyjaśnić ze specjalistą ginekologiem.