Wiarygodność i wybór testów na nietolerancję pokarmową

Mam pytanie o testy na nietolerancje pokarmowe, bardzo dużo się o nich mówi. Według niektórych specjalistów każdy ma jakąś nietolerancję. Czy wykonanie testów które wymagają tylko nakłucia palca są wiarygodne? Słyszy się wiele opinii, jest wiele dostępnych testów. Czym powinnam się kierować wybierając test. Ceny też są bardzo różne bo od 600 zł do nawet 2000 zł. Dziękuję za pomoc

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji warto udać się na wizytę do lekarza, który po ocenie wskazań zaleci odpowiednie badania.