Widoczne gruczoły wokół sutków a prawdopodobieństwo ciąży

Witam. Mam taki problem. Otóż z 13 na 14 września kochałam się bez zabezpieczenia. Po 20 h zastosowałam antykoncepcję Yuspe Mycogenem. Wyliczyłam że mogła być wtedy owulacja.Dostałam okres 27 września. Trochę słabszy jak zwykle. 20 października dostałam kolejny okres który trwa. Martwią mnie jedynie widoczne gruczoły wokół sutków a lewy mnie pobolewa. Czy to ciąża? Czy takie widoczne gruczoły to może być objaw jakiś choroby? Pozdrawiam Asia

Witam. Opisane objawy najprawdopodobniej są wynikiem działań niepożądanych przyjetej antykoncepcji. Ryzyko ciąży jest w tym przypadku niewielkie, nie mniej jednak dla pewności proponuję wykonać test ciążowy.